Vodafone Nasıl Ödemeli Arama Yapılır?

Vodafone Nasıl Ödemeli Arama Yapılır?

Günümüzde iletişim çok önemlidir. Sürekli birbirimizle iletişim halinde olmayı istiyoruz. İstediğimiz kişiye anlık olarak ulaşmak bizim için çok önemli. Bu noktada cep telefonları imdadımıza yetişiyor. Bazen iletişimimizi sağlamamızı engelleyen problemlerimiz de oluyor. Kontörlü hatlarda, kontörümüzün bitmesi bize zor anlar yaşatıyor. Böyle durumlar için operatörlerin ödemeli arama sistemleri mevcuttur. Bugün ise ülkemizin en farklı hizmetlerini sunmaya devam eden Vodafone’da ödemeli atma yönteminden bahsedeceğiz. Böylelikle kontörlü olan hattınızdan Vodafone’da ödemeli atma işlemini başarıyla tamamlayabileceksiniz.  Vodafone ödemeli arama işleminde, karşı tarafı ücretsiz olarak ödemeli olarak arayabilir ve konuşabilirsiniz. Bu durumda arama ücreti tamamen sizi arayan kişiden tahsil edilecektir. Peki, Vodafone ödemeli arama nasıl yapılır? Vodafone için bu sistemin nasıl işlediğini sizinle paylaşalım. Cep telefonumuza *149*aramak istediğimiz cep numarası# yazıp, arama tuşuna basıyoruz. Aramak istediğimiz numara otomatik arama sistemiyle aranıyor ve ödemeli arama isteğimiz kendisine iletiliyor. Eğer kabul ederse, bizim telefonumuz çalıyor ve iletişime geçiyoruz. Eğer kabul etmezse kabul etmediğine dair bir SMS ile durum tarafımıza bildiriliyor.

Vodafone Ödemeli Atma Nasıl Yapılır?

Vodafone’da ödemeli atmanın birçok alternatif yolu bulunmaktadır, bunlardan ilk ikisi çağrı ile ödemeli atma ve bir diğeri ise sms ile ödemeli atma yöntemidir. Vodafone’da beni ara servisini kullanarak sizlerde karşı tarafın sizi aramasını ücretsiz olarak sağlayabilirsiniz. Vodafone beni ara servisini kullanmak için aşağıdaki yöntemlerini deneyerek ödemeli atma işlemini başarıyla tamamlayabilirsiniz.

  1. Telefonunuzun mesajlar bölümüne giderek yeni bir mesaj oluşturunuz.
  2. Kime kısmına 8090 yazınız ve mesaj içeriği bölümüne aşağıdaki örnekteki gibi karşı tarafın telefon numarasını yazınız.
  3. BENIARA yazıp boşluk bırakıp karşı tarafın telefon numarasını 0 dahil olmak üzere yazınız ve mesajı gönderiniz.

Böylelikle sizlerde Vodafone’da ödemeli atma işlemini başarıyla tamamlayabilirsiniz.

Vodafone Her Yöne Ödemeli Arama Var Mı?

Vodafone operatöründe her yöne maalesef ki ödemeli atma şansınız bulunmamaktadır. Bu diğer operatörler içinde geçerli olup, ödemeli atma işlemini sadece kendi operatörünüzü kullanan kişilere yapabilirsiniz. Mesela, A kişisine ödemeli atmak istiyorsanız bunun için A kişinin de Vodafone operatörünü kullanması gerekmektedir. Böylelikle Vodafone’da ödemeli arama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ödemeli aramak için Vodafone beni ara servisini kullanabilirsiniz. Bunun için 8090’a BENIARA yazıp karşı tarafın telefon numarasını yazıp SMS göndermeniz yeterlidir. Vodafone her yöne ödemeli arama işlemi 2020 yılında mümkün değildir.

Vodafone Ödemeli Aramalara Kapatma Nasıl Yapılır?

Vodafone operatöründe ödemeli arama servisini ayda en fazla 10 kere kullanabilirsiniz. Eğer bir kişi sizi sürekli ödemeli arama ile aramak istiyorsa ve bu durum sizin hoşunuza gitmiyor ise ödemeli arama servisini kapatabilirsiniz. Yani bir kişi size bir daha ödemeli arama isteği atamaz. Vodafone ödemeli aramalara kapatma işlemini yapabilmek için 2 alternatif yol bulunmaktadır.

  • RET yazıp 8090’a ücretsiz SMS atabilirsiniz.
  • Diğer bir yöntem ise *149*0# tuşlayıp arama işlemini yapabilirsiniz.

Yapılan Yorumlar

  1. monogami

    Vodafone ödemeli atmak için gereken bütün bilgilere bu sayfa sayesinde eriştim. Erkek arkadaşımı artık ödemeli olarak arayabiliyorum teşekkür ederim vodafone ödemeli yöntemi paylaştığınz için.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.