Türk Telekom Mobil İnterneti Nasıl Kapatabilirim?

Türk Telekom Mobil İnterneti Nasıl Kapatabilirim?

Türk Telekom operatöründe mobil interneti kapatarak fazla fatura gelmesinin önüne geçebilirsiniz. Eğer ki annenize – babanıza sadece konuşma paketi yapacaksanız ve ebeveynlerinizin internete ihtiyacı yoksa mobil interneti kapatarak internete erişimi kapatabilirsiniz. Türk Telekom mobil interneti kapatmak için SMS göndermeniz yeterli olacaktır ve yine SMS göndererek kapatmış olduğunuz interneti ücretsiz olarak tekrar aktif hale getirebilirsiniz. Peki Türk Telekom telefondan interneti nasıl kapatabiliriz?

Türk Telekom Mobil İnterneti Kapatmak

Eğer hattınız 4.5G üyesiyse ilk etapta 4.5G üyeliğinizi iptal etmeniz gerekmektedir, Bunun için, İPTAL 4.5G yazıp 5555’e herhangi bir ücret ödemeden SMS göndererek hattınızı 4.5G üyeliğine kapatabilirsiniz. 4.5G üyeliğinizi kapattıktan sonra SIM kartınız 3G’yi desteklediği için halen telefonunuzdan internete erişim sağlamaya devam edebileceksiniz.

İkinci adımda tamamen telefonu internet erişimine kapatmak istiyorsanız “INTERNET KAPALI” yazıp 5555’e göndermeniz durumunda hattınızı tamamen internete erişimini kapatabilirsiniz. Böylelikle artık hattınız sadece aramalara ve SMS’lere açık olacaktır.

Fazla fatura gelmemesini istiyorsanız sizlerde internete erişimi gerekmeyen hatlarınız için bunu yaparak Türk Telekom mobil interneti bu şekilde kapatabilirsiniz.

Türk Telekom Mobil İnterneti İptal Etmek

Türk Telekom mobil internetinizi iptal etmek veya açmak tamamen ücretsizdir. Mobil interneti iptal etmek istiyorsanız sizlerde İPTAL 4.5G yazıp 5555’e SMS gönderiniz. Ardından onay mesajı geldikten sonra tekrar “INTERNET KAPALI” yazıp 5555’e SMS göndererek hattınızın internete erişimini kapatabilirsiniz.

İnternet kapatma işlemi hakkında SMS ile bilgilendirme mesajı aldıktan sonra hattınızı güncellemek adına bir defalığına telefonunuzu yeniden açıp kapatabilir veya uçak modunu aktif hale getirip sonradan pasif hale çekmeniz durumunda hattınız güncellenmiş olacaktır.

Eğer ki ileriki zamanlarda tekrardan internet paketlerinizi açmak istiyor ve hattınızdan internete erişim sağlamak istiyorsanız INTERNET ACIK yazıp 5555’e SMS göndermeniz yeterli olacaktır. 4.5G bağlantı hızına tekrar erişim sağlamak istiyorsanız tekrardan 4.5G yazıp 5555’e ücretsiz mesaj göndererek hattınızın internet erişimini aktif hale getirebilirsiniz. Türk Telekom hakkında merak ettiğiniz konuları bizimle alt kısımdan paylaşarak kısa sürede sorularınıza çözüm üretebiliriz.

 

Yapılan Yorumlar

  1. Türk telekom hattımın i̇nterneti kapattım bundan sonra çok fatura gelmeyecek umarım sizlere de bu yazınız için teşekkür ederim herkese tavsiye ederim 46 yaşındayım bundan sonra i̇nternet kullanmak istemiyorum.

    • monogami

      Merhaba efendim, evet sizlerde bu şekilde yaparak Türk Telekom hattınızın internete olan erişimini kapatabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir