NFT Nedir? NFT Nasıl Yapılır ve Satılır?

NFT Nedir? NFT Nasıl Yapılır ve Satılır?

NFT, dijital defterlere ilmek ilmek incelediğimiz bir blok zinciridir. Oluşturduğumuz bir NFT nesnesini, parçalayıp bloklar halinde dijital defterlere işlememiz sonucunda ortaya çıkan sanat eseridir. Ülkemizde ve dünyada NFT’ler sayesinde birçok büyük yatırımlar yapmakta ve yine birçok kişi NFT’ler sayesinde büyük paralar kazanmaktadır. NFT ile para kazanmak için, yapmanız gereken tek işlem farklı ve benzersiz ilgili çekici bir tasarım oluşturmaktır.

Herhangi bir avatar oluşturduğunuzu veya bir karakter oluşturduğunuzu varsayalım, bu çiziminizi piksel piksek dijital cüzdanlarınıza işledikten sonra bu cüzdanınızı NFT görüntüsünü NFT satış sitelerinden kolaylıkla satabilir ve kazanç elde edebilirsiniz.

NFT Dönüştürme Nasıl Yapılır?

NFT dönüştürme işlemlerini genellikle pazaryerleri sizin adınıza yapmaktadır. Bu işlem için yaptığınız sanatın mutlaka sahibi sizin olmanız gerekmekte ve daha öncesinde hiçbir yerde bu sanatın bir kopyasının – aslının paylaşılmaması gerekmektedir. Pazaryerleri genelde, sizin NFT çalışmanızı yayınlamadan önce internette benzer bir çalışma – kopyası var mı yok mu diye kontrol etmektedir.

Bu süreç ortalama 2-3 günü bulabilmektedir, kontroller sonrasında yapmış olduğunuz çalışma satışa açılmaktadır. NFT sitesi sizin adınıza ilgili ürünü dijital cüzdanlara işleyecektir. Bu adıma kadar sizler herhangi bir işlem yapmamış oluyorsunuz. Belirtmiş olduğunuz fiyatlardan veya gelen tekliflere göre NFT ürününüzün satışını yapabilirsiniz.

NFT Satışları Nasıl Yapılır?

Üst kısımda bahsettiğimiz üzere, bütün işlemleri NFT pazaryerleri sağlamaktadır. Sizlerde burada yeni bir sanat oluşturuyor ve bunu pazaryerlerinde satıyorsunuz. NFT satışı sonrasında kazanacağınız tutarı yine bir coin cüzdanına kayıt etmeniz gerekmektedir. Bunun için de NFT satış yerlerinde, ilan açmadan önce sizlerin bir coin cüzdanınızı bağlamanızı istemektedir. Cüzdanınızı pazaryerine bağladıktan sonra, artık bir NFT satışınız gerçekleşmesi üzere kısa sürede bütün kazanmış olduğunuz bu tutar coin cüzdanınıza aktarılmış olacaktır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.