Letgo Hesabı Nasıl Silinir?

Letgo Hesabı Nasıl Silinir?

Bazı uygulamaların bir anda meşhur olduğu anlar vardır. Bunlardan birisi de 2016 yılında çıkış yakalayan Letgo uygulaması oldu. Letgo uygulaması, 2.el dünyasının uygulaması olarak çıkış yaptı ve kullanıcılar tarafından oldukça sevildi.

Letgo yakın çevrede ikinci el ürün alıp satmaya yarayan bir telefon uygulamasıdır. Her uygulamada olduğu gibi nasıl üye oluyorsak üye olduğumuz hesabımızı silme şansımızda vardır. Bir çok uygulamada bu süreç yalnızca bilgisayar üzerinden gerçekleşirken Letgo hesabını slerken bu işlemi hem akıllı telefonlar üzerinden hem de bilgisayar üzerinden gerçekleştirme şansımız mevcuttur.

Akıllı telefonlar aracılığıyla Letgo hesabınızı silmek için ilk olarak telefonunuzda bulunan uygulamaya giriş yapıyorsunuz ve eğer hesabınız açık değilse hesabınızı açıyorsunuz. Hesabınıza girişinizi sağladıktan sonra sayfanın sağ alt köşesinde bulunan profil simgesine dokunarak profilinize geçişi sağlıyorsunuz. Bunun ardından profilinizin sağ üst köşesinde bulunan dişli simgesine dokunuyorsunuz açılan menüdeki “yardım” seçeneğine dokunarak açıyorsunuz. Yardım sayfasını da açtıktan sonra burada sayfanın en altında bulunan “Teknik Destek ve Hata Raporu” bağlantısını göreceksiniz. Buraya dokunarak Letgo destek ekibiyle iletişime geçebileceksiniz ve burada bir form bulunmakta o formdan Profili Düzenle/Sil kısmını seçiyoruz ve altta bulunan mesaj kısmına “Letgo hesabımı silmek istiyorum. Hızlı Şekilde yardımcı olursanız sevinirim” yazarak gönderiyoruz. Bu adımları tamamladıktan kısa bir süre sonra hesabınız silinecektir.

Bu işlemi bilgisayar üzerinden gerçekleştirebilmek için ise ilk olarak letgo,com adresine girmek ve hesabınızı burada açmanız gerekmektedir. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra ise https://tr.letgo.com/tr/contact bu linke tıklamanız gerekmektedir. Linte tıkladıktan sonra karşınıza bir form sayfası açılacaktır. Açılan sayfada “Profili Düzenle/Sil” seçimini yapmanız gerekmektedir. Bu kısmı seçtikten sonra mesaj alanına “Letgo hesabımın kalıcı olarak silinmesini talep ediyorum” yazmanız yeterlidir. Bundan sonraki işlemleri Letgo gerçekleştirecek ve hesabınız tamamen silinecektir.

Letgo Hesabımı nasıl silebilirim ?

 • Uygulamanın sol üstünde bulunan “Üç Çizgili” butonuna dokunun.
 • Karşınıza açılan menüden en altta inin ve “yardım” seçeneğine dokunun.
 • Yardım bölümünü aşağıda kaydırdıkça en altta yer alan “Teknik destek & bug raporu” seçeneğine giriş yapın.
 • Form kısmından “Profili düzenle/Sil” seçeneğini seçerek ve silme nedeninizi yazarak hesap silmeyi onaylayın.

“Çek yükle mesaj at, Letgo ile kolay sat” sloganı ile çalışmalarını sürdüren Letgo, uygulamaya her geçen günde yeni özellikler eklemekte. Letgo uygulamasında üyeliğinizi oluşturarak kategorilere göre satacağınız 2.el ürünü görselleri ve fiyatı ile birlikte ekleyebilirsiniz. Eklediğiniz ürünleri gören diğer Letgo kullanıcıları size mesaj atabilir, size ürün hakkında bilgi sorabilir ve sizden o ürünü satın alabilir. Letgo uygulamasına tek ürün satmak için üye olan kullanıcılar, daha sonra bu uygulamayı kullanmamak isteyebilir. Bu nedenden dolayı Letgo hesap silme konusu oldukça gerekli olabiliyor.

Bilgisayardan LetGO hesap silme

Bilgisayar üzerinden letgo hesap silme işlemlerini gerçekleştirmek istiyorsanız şu adımları takip edebilirsiniz;

 • Öncelikle https://www.letgo.com/tr-tr/contact bölümüne giriş yapıyoruz.
 • Ardından form üzerinden Profil Düzenle / Sil bölümüne tıklıyoruz.
 • Mesaj alanına profilimin kapatılmasını istiyorum veya hesap silme işlemini gerçekleştirmek istiyorum şeklide mesaj atıyoruz.
 • Mesajı gönderdikten sonra Letgo destek ekibi sizin talebinizi değerlendirmeye alacaktır.

Letgo bilgisayardan hesap silme işlemleri bu şekildedir. Bu adımları uyguladıktan sonra hesabınız kısa süre içerisinde silinmiş olacaktır. Letgo uygulaması en çok akıllı telefonlar üzerinde kullanılmaktadır. Bilgisayar üzerinden hesabın nasıl silineceği konusunda bilgisi olmayan birçok insan olabilir. Bu nedenle bu yazıyı okuyarak bilgisayar üzerinden hesap silme işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Letgo Hesap Sil

Letgo uygulaması yakın çevrenize bir malı satabilmenizi sağlayan bir uygulamadır. Günümüzde teknolojik alanda çıkan uygulamalar sayesinde hayatımız iyice kolay bir hale geldi. İnternet üzerinden eşya satabilmek oldukça kolay bir hale geldi öyle değil mi? Bunu sizde kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Ülkemizde 2016 yılı içerisinde faaliyetlerine başlayan Letgo uygulaması, günümüzde birçok kişi tarafından kullanılmaktadır. Letgo, binlerce Türk tarafından kullanılan ve her gün birçok eşyanın satıldığı bir mecradır. Kullanıcıların Letgo uygulamasını verimli bir şekilde kullanabilmesi için uygulamayı bilmesi gerekmektedir. Uygulama içerisini merak ediyorsanız tek yapmanız gereken marketlerden indirmektir. Ayrıca bilgisayar üzerinden kolaylıkla kullanabilirsiniz. Letgo uygulamasını kullanarak hesabı silmek istiyorsanız bunun için cep telefonu üzerinden veya bilgisayar üzerinden kolaylıkla işlem yapabilirsiniz.  Letgo hesap silme işlemleri için cep telefonunuzda yüklü olan uygulamaya giriş yaparak ilk işlemlere başlayabilirsiniz. Bunun için şu adımları takip edebilirsiniz;

 • Letgo hesap silme işlemi için hesabınıza giriş yapın.
 • Sağ alt köşede bulunan profil sekmesine dokunun.
 • Profilinizin sağ üst köşesindeki dişli bölgeye dokunun.
 • Bu sayfada Yardım bölümüne dokunuyoruz.
 • Yardım bölümünde Teknik Destek & Hata Raporu bölümüne dokunuyoruz.
 • Form üzerinden Profili Düzenle / Sil olan butona dokunuyoruz.
 • Mesaj alanına hesabınızı silmek istediğinizi belirterek gönderiniz.
 • İlgili mesajdan sonra destek ekibi değerlendirmeye alacaktır.
 • Bu şekilde letgo hesap silme işlemlerini gerçekleştirmiş olursunuz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.