Çekim Gücü En İyi Olan Operatör Hangisi?

Çekim Gücü En İyi Olan Operatör Hangisi?

2020 yılında şuan Türkiye’de popüler olan 5 adet farklı operatör bulunmaktadır. Bugün ise sizlere bu operatörlerin çekim güçlerinden bahsedeceğiz. Bilindiği üzere en çok aboneye sahip olan Turkcell operatöründe en çok sorulan sorulardan biri olan Turkcell çekim gücü nasıldır sorusunun yanıtı yanıtlayacağız. Bu konu ile alakalı internetten birden çok yorum bulunmaktadır. İnsanlar genel olarak Turkcell’den memnunken, şehir merkezlerinde diğer operatörlerin daha hızlı olduklarını söylemektedir. Gelin birlikte bu yorumlara göz atalım; Önceden Turkcell kullanıyordum ama hat değiştirmek durumunda kaldım ve Vodafone GSM operatörüne geçiş yaptım. Lakin gelin görün ki evin içinde hiç bir yerde çekmiyor. Ev arkadaşım ise Türk Telekom kullanıyordu ve onda full çekiyordu, bende ise yalnızca 2 – 3 tık çekiyordu. Eski kullandığım operatör olan Turkcell’den hiçbir farklı yok. Lavaboya girince Vodafone ve Turkcell 1 tık çekiyor, arkadaşımın kullandığı Türk Telekom ise 3-4 tık çekiyor.

Peki, Türk telekom çekim gücü nasıldır? Benim bulunduğum yerde Türk Telekom ile Turkcell gayet güzel çekiyorken, Vodafone bazen “ Servis Yok “ uyarısı verebiliyor. Fakat genel anlamda olaya bakıldığında Turkcell kapasitesi ve internet hızı konusunda gayet güzel. Türk Telekom ise il ve şehir merkezlerinde işini güzel yapıyor. Kalabalık şehir merkezlerinde Türk Telekom’da bir problem yaşamıyorum, lakin köy ve kasaba gibi küçük yerlerde sıkıntı yaşanıyor. Lakin Turkcell’in diğer operatörlere göre daha kaliteli bir hizmet verdiğini söyleyebilirim. Eski Turkcell çalışanı olarak, İstanbul’un orta yerinde 3 operatörü’de hız testine tabi tuttuk, Türk Telekom ve Vodafone 8 ila 10 mbps hız ile gözükürken Turkcell %100 oranda bir kalite göstermektedir, yani 150 mbps bir hız.

Bimcell Çekim Gücü Nasıl?

Bimcell Çekim Gücü Nasıl?

Her GSM Operatörlerinde olduğu gibi Bimcell aboneleri ve kullanıcılarının da çekim gücü ve internet hızı hakkında olum ya da olumsuz yorumları bulunmaktadır. İşte bu yorumlardan bazıları;

  1. Kendisi Avea Operatörü ile anlaşmalı olan Bimcell, tabiri caiz ise “Türkiye’nin her yerinde ve her an yanınızda olacak” şekilde olmayıp, bazı yerlerde yeterli, bazı yerlerde yetersiz düzeyde çekmektedir.
  2. Gayet memnun kaldığım ve hatta süper diyebileceğim Avea kapsamında ki operatördür Bimcell. Kent merkezlerinde ya da şehirler de çekim gücü ve internet hızı çok iyi iken köy ya da kasaba gibi alanlarda bazen sizi üzebilir ama yine de ben çok memnun kaldım.
  3. Avea ile anlaşmalı olan Bimcell’i bende kullanıyorum. Fiyatlandırma kampanyalar olarak gayet güzel, bu konuda yalanım, dolanım yok. Ancak çekim ve internet hızı konusunda pekte aynı şeyi söyleyemem. Baz istasyonlarının uzakta kaldığı ücra yerlerde belki istediğiniz performansa erişemeyebilirsiniz.
  4. Ben Bursa’da yaşayan birisiyim. Bimcell’i öğrenci olduğum için internetten ödevlerimi yapabilmek amacı ile almıştım ve paket fiyatların da gayet uygundu. Yazları tatil amaçlı kasaba gibi olan köyümüze gidiyoruz. Oraya gittiğimizde fark ettim ki internet hızı ve çekim gücü olarak Bimcell her yerde aynı kaliteyi veremiyor. Fakat yine de ben kendisinden memnunum. Köy gibi yerlerde yaşamayan ve internet kullanımı için Avea ile anlaşmalı olan Bimcell’e geçmek isteyenlere tavsiye ederim.

Vodafone Çekim Gücü ve İnternet Hızı Nasıl?

Vodafone Çekim Gücü ve İnternet Hızı Nasıl?

Vodafone büyük bir GSM Operatörü firmasına olmasına karşın insanlar tarafından hem olumlu hem de olumsuz yorumların odağı olmuştur. Gelin bu yorumlara birlikte bakalım;

  1. Çekim kalitesi olarak sanıldığı gibi tatmin edici değildir ve kalite olarak düşüklük göstermektedir. Ankara gibi bir yerde ikamet ediyorum ama nedendir bilmiyorum, Aralık ayından itibaren normal olmayan bir internet hızı ve çekim kalitesi düşüklüğü yaşamaya başladım. Bu durumu Vodafone ile defalarca görüşmeme rağmen olumlu bir gelişme yaşayamadım.
  2. 7 defa müşteri hizmetlerini aramama rağmen hala internetim gelmedi ve çekmiyor. İş yerinde ki arkadaşlarım ile hız kontrolü yapalım dedik öyle merak ettiğimizden, arkadaşlarımın internet hızı 32 mbpsleri hatta 60 mbpsleri gördü lakin benim internet hızı 1.7 mbps. Her şeyi bir kenara bıraktım, müşteri temsilcilerinin pişkin pişkin hiç bir problem gözükmüyor demelerine ne söylemeli… Rezalet bu Vodafone.
  3. İstanbul’un en merkezi yerinde bile 10 yıl önce ki aynı kaliteyi vermeyi başaramayan bir operatör.
  4. Şehir merkezinin göbeğinde dahi “ bağlantı hatası “ diyerek, konuşmalarımı yarılarda kesmesi ve 1mb kadar inebilen internet hızı yüzünden çok mükemmel bir operatördür kendisi, ta ki hattımı başka bir operatöre taşıyana kadar.
  5. Paketleri, kampanyaları ya da hediyeleri çok güzel olmasına karşın söz konusu bir türlü yerine oturamayan çekim gücü ve internet hızı problemidir. İş yerimin olduğu yerde Türk Telekom ya da Turkcell de hiçbir problem bulunmazken, Vodafone ne yazık ki çekim gücü konusunda sınıfta kalıyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.